Temmuz 31, 2014, 08:33:13 ÖS

Gönderen Konu: Sims 3 Ek Paketleri Nasıl Yüklenir? Yükleme Sırası Önemli midir? [Çözüldü]  (Okunma sayısı 268154 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Daisies

• Sim-Master (Yönetici)
  • Sim-Puan: 154
    • Greenpeace
Sims 3 yüklemek çok basittir. Önce oyunlarının hepsinin düzgün olduğundan emin ol (yani modifiye olmasın hiç biri). Eğer daha önce bilgisayarına Sims 3 yüklemeye çalıştıysan önce o denemelerinin izini silmelisin. Silme işlemi buradaki gibi yapılır : http://www.simstr.com/forum/index.php?topic=118888.0

Anlatılanlardan daha önce yapmış oldukların varsa o basamakları atlayıp devam edebilirsin. Ama orada yazanların hepsini yaptığından emin olmalısın.

Silme işlemi tamamlanınca kuruluma geçebiliriz (Oyunların korsansa bile ben diyene kadar c.rack yapmamalısınız) :

Başlamadan, önemli uyarı :

Güncelleştirme linkleri için geçerli olan oyun versiyonları Türkiye' de satılan orijinal oyunların versiyonları gözönüne alarak yazılmıştır. Türkiye' deki oyunlarda versiyon numaraları (The Sims 3 ve World Adventures) "2" ile biter. 1.18.9.009002 gibi. World Adventures sonrası paketlerde versiyon numaraları "1" ile biter. 6.1.11.009001 gibi.

Eğer olması gerekenden farklı bir versiyona sahipseniz, benim yazdığım linkleri kullanmayın. Oyunlarınızı her yükleyişten sonra önce versiyon numaralarını kontrol edin. Farklı bir versiyon numarasına sahipseniz, numaranızı tam olarak yazıp uygun güncelleştirmenin linkini isteyebilirsiniz.

Güncelleştirme işlemi ile ilgili daha ayrıntılı bilgi ve diğer regionlara uygun güncelleştirme linkleri için bknz : http://www.simstr.com/forum/index.php?topic=98626.0

Son olarak, bu linklerin sadece windows işletim sistemi ile uyumlu olduğunu hatırlatırım. Eğer başka bir işletim sistemi kullanıyorsanız (MAC vs.) buradaki linkleri kullanmayın. Linkler MAC ile uyumlu değiller.

Linkler kümülatif olup, orijinal (resmi) EA linkleridir. Gönül rahatlığıyla yükleyebilirsiniz.

Başlayalım artık..

Önce Sims 3' ü yüklüyoruz. Yükleme bitince bu linkteki güncelleştirmeyi indirip kuruyoruz. Güncelleştirme boyutu çok fazla, 1.6 GB kadar. Vaktiniz yoksa bu işe girişmeyin. İnmesi uzun sürecektir.

Oyun böylelikle 1.67 versiyonuna gelmiş oluyor.

Oyun 1.67 versiyonuna gelince world adventures' i kurabiliriz demektir. Onun kurulumunu yapıyoruz. Sonrasında onu da güncellemek için bunu indirip kuruyoruz. Oyun 2.17.2 versiyonuna gelmiş oluyor..

Ardından high-end stuff kurulumunu yapıp, güncelleştirmesini indirip kuruyoruz. Güncelleştirmesi burada (Son versiyon 3.13.1).

Sıra Ambitions' da. Onu da kurup, ardından güncelliyoruz. Güncelleme dosyası burada (Son versiyon 4.10.1).

Bu da bittiyse fast lane stuff kurulumuna geçebiliriz, kurup güncelleme yapıyoruz (Son versiyon 5.8.1).

Sıra Late Night' da. Late Night' ı kurup, onu da güncelliyoruz (Son versiyon 6.5.1).

Sonrasında Outdoor Living Stuff' ı kurabiliriz. Sonrasında yine tabii ki güncelliyoruz (Son versiyon 7.3.2).

Şimdi Generations' u yükleyebiliriz. Bu oyunu güncellemiyoruz çünkü güncelleştirilmiyor.
Town Life Stuff' ı yüklemek isterseniz uygun zamandır. Bu paketin de güncelleştirmesi yok.
Nihayet Pets' e sıra geldi. İstiyorsak bunu da kuruyoruz. Pets' in de güncelleştirmesi yok.
Master Suite Stuff kurmak istiyorsak sırasıdır. Güncelleştirmesi yok.
Sıra Showtime' da. Güncelleştirmesi yok.
Katy Perry Sweet Treats. Güncelleştirmesi yok.
The Sims 3 Diesel Stuff Pack. Güncelleştirmesi yok.
Supernatural. Güncelleştirmesi yok.
Seasons. Güncelleştirmesi yok.
70s, 80s, & 90s Stuff. Güncelleştirmesi yok.
University Life. Güncelleştirmesi yok.
Island Paradise. Güncelleştirmesi yok.
Movie Stuff. Güncelleştirmesi yok
Son olarak, Into The Future. Güncelleştirmesi yok.

En son yüklediğiniz oyun korsansa sims 3 versiyon numaranıza uygun (burdaki talimatlara uyduysanız sims 3' ün kendi versiyonu 1.67 olması gerekir) yani 1.67 versiyonuna uygun, çalışan bir c.rack buluyoruz (Her versiyona farklı c.rack gerekir. Bir crackle her versiyondaki oyunu açamazsınız). Ardından sims 3' ün kendisini c.rack ediyoruz düzgünce (ek paketlere c.rack ATILMAZ!). İşlem tamam, artık oyuna girebilirsiniz. Son yüklediğiniz oyun orijinalse c.rack gerekmez.

c.rack kullanmaktansa mini-image kullanmanızı öneririm.

Arada kalan diğer paketlerin orijinal ya da korsan olaması birşey farkettirmez. Onlara hiçbir şekilde c.rack yapmıyoruz. Ayrıca, arada kalan diğer paketlerden yüklemek istemediğiniz paketler varsa onları atlayıp yüklemeyebilirsiniz. Sadece istediğiniz paketleri benim anlattığım sıraya uygun olarak yüklerseniz sorun çıkmayacaktır.

Yani, seçiminizde benim yazdığım sıraya göre en sonuncu kalan oyun korsansa c.rack yapmalısınız. Mesela ben World adventures, fast lane stuff ve sims 3 yüklemek istedim. O zaman yazılan sıraya göre oyunlarımı şu şekilde yüklemeliyim :

Sims 3+güncelleme
World Adventures+güncelleme
Fast Lane Stuff+güncelleme (Fast Lane korsansa sims 3' ün kendi versiyonuna uygun c.rack gerekir, orijinalse hiçbirşey yapmaya gerek yok)

Her versiyon numarası için farklı c.rack gerekir. Kullandığınız c.rack oyun versiyonunuzla uygun olmayan bir c.rack ise oyununuz açılmayacaktır. Güncelleme yaptığınızda oyun versiyonları değişir. Bu durumda elinizdeki c.rack dosyasını kullanamazsınız. Yeni versiyonunuza uygun yeni bir c.rack bulmalısınız.

Son olarak, sorun yaşamamanız için oyunlarınızın orijinal olması ya da düzgün bir kopya olması gerekir. Eğer modifiye edilmiş bir oyununuz varsa ve bunu tekrar yüklemeye kalkışırsanız oyununuz yine açılmayacaktır. Modifiye edilmiş kopya oyunlardan uzak durun.

Modifiye oyunların kurulum ekranları orijinalinden farklı olur. Oyununuzun modifiye olup olmadığını buradan anlayabilirsiniz. Modifiye bir oyuna denk gelirseniz yüklemeyi iptal edin. Örneğin aşağıda World Adventures' in hem orijinal hem de modifiye korsanının yükleme-karşılama ekranları görülüyor :

« Son Düzenleme: Temmuz 18, 2013, 01:28:54 ÖÖ Gönderen: Daisies »

Soru sormadan önce bir zahmet yazılanları okuyun!

Çevrimdışı Catastroph

• Simmie
  • *
  • Sim-Puan: 4
    • ElvisTürk
Ynt: Ek Paketleri Yükleme Sırası? [Cevaplandı]
« Yanıtla #1 : Aralık 01, 2010, 10:01:15 ÖS »
Arkadaşlar internetten korsan olarak The Sims 3'ü indirdim ve oynuyorum. Yine aynı şekilde World Adventures ve High End Loft Stuff paketlerini yüklemek istiyorum. Bu iki paketi yüklemek için bir sıraya bağlı kalmak durumunda mıyım, yani hangisini önce veya sonra yükleyeceğim önemli mi yoksa kendi kafama göre mi yükleyeyi? Arama fonksiyonu düzgün çalışmadığı için sitede bununla ilgili arama yapamadım. Cevaplarsanız sevinirim.
« Son Düzenleme: Ocak 24, 2011, 06:59:41 ÖS Gönderen: Daisygirl »

Çevrimdışı craftell

• Sim-Baby
  • *
  • Sim-Puan: 2
  • boss
« Yanıtla #2 : Ocak 19, 2011, 12:36:05 ÖÖ »
 Arkadaşlar ek paket yüklemesi ayrıntılı olarak anlatacak biri yok mu?(Mesela önce World Adventures'i kur vs. en son c.rack yap gibi)

Çevrimdışı Daisies

• Sim-Master (Yönetici)
    • Greenpeace
« Yanıtla #3 : Ocak 19, 2011, 12:50:58 ÖÖ »
Güncelleştirmeler manuel olarak tam yapıldığında yükleme sırası diye birşey söz konusu olmayacaktır. O zaman istediğin sırayla yükleyebilirsin. Ama "yok ben hepsiyle tek tek uğraşamam, hepsi otomatik yüklensin kendi kendine" dersen yükleme sırasına uymak zorundasın. Bir de oyunlarının modifiye olup olmadığını kontrol etmelisin. Çünkü oyunun modifiye değilse korsan olsa bile update alabilir ancak modifiye bir korsansa güncelleme alamayacaktır. Önce güncelleştirmelerinin tam olup olmadığına bakalım. Yüklü olan bütün oyunlarının versiyon numarasını yazar mısın?

İlk mesaja ayrıntılı açıklama eklendi.
« Son Düzenleme: Şubat 24, 2012, 07:57:47 ÖS Gönderen: Daisygirl »

Çevrimdışı DADAKOĞLU

• Simmie
  • *
  • Sim-Puan: 60
Daisygirl, bende çok teşekkür ederim.  :-)  Forumu fazla incelemedim ama; bu mesajın Sims 3 yükleme sırası ile ilgili gördüğüm en aydınlatıcı mesaj olmuş.
Hayatımda;
Yazmış olmak için “yazmadım!”
Okumuş olmak için “okumadım!” Dinlemiş olmak için de “dinlemedim!” Herhangi bir konuda da konuşmuş olmak için hiç “konuşmadım!” Her konuşulanın, her yazılanının ve her söylenenin bir “değer” teşkil ettiğinin bilinciyle felsefemi geliştirdim.

Çevrimdışı Daisies

• Sim-Master (Yönetici)
    • Greenpeace
Rica ederim, takıldığınız ya da anlamadığınız herhangi bir yer varsa sorabilirsiniz arkadaşlar.

Çevrimdışı atakan524

• Sim-Baby
  • *
  • Sim-Puan: 0
Daisygirl bu linklerden ilki çok yavaş iniyo ilkin hızlı başlıyo sonra yavaşlıyo.1 saat tahmini süre 8 saate çıkıyo. :/Bu benden mi kaynaklanıyo yoksa linkden mi?(Bunu nasıl düzelte bilirim?)

Çevrimdışı munasebetsiz

• Sim-Baby
  • *
Daisygirl bu linklerden ilki çok yavaş iniyo ilkin hızlı başlıyo sonra yavaşlıyo.1 saat tahmini süre 8 saate çıkıyo. :/Bu benden mi kaynaklanıyo yoksa linkden mi?(Bunu nasıl düzelte bilirim?)
senden bende 700 un altına ınmedı ındırme :D

Çevrimdışı atakan524

• Sim-Baby
  • *
Daisygirl şimdi ben bütün ek paketleri yükledim diyelim her biri için ayrı simge geliyo o simgelerde herhangi birini açsam bütün ek paketler çalışırmı yoksa açtım simgenin ek paketi mi çalışır sadece?

Çevrimdışı Daisies

• Sim-Master (Yönetici)
    • Greenpeace
İstediğin simgeden açabilirsin. Sonuç değişmeyecektir. Ek paketlerin ayrı ayrı kendi başlarına çalışmaları mümkün değil. Hepsi çalışır yani.

ben_boy, oyunun sağlıklı bir betaysa, oyuna birkaç yama yaptıktan sonra full sürüm haline getirip ardından da güncelleştirme yaparak ek paket yükleyebilirsin. Fakat oyunun modifiye beta ise ek paket yükleyemezsin. Belki kendi gibi modifiye edilmiş ek paketler yüklenebilir.

Çevrimdışı LaWSuiT

• Sim-Baby
  • *
Daisygirl yardımlarından ötürü sana ne kadar teşekkür etsem azdır
Senin gibi üyeleri mumla arar olduk sanal dünyada  ;-)
Mutlu olsun tüm, namuslu ve şerefli takılanlar.

Çevrimdışı bircanikis

• Sim-Baby
  • *
Daisygirl paylaşımın ve emeklerin için çok teşekkürler sana. oyunum sorunsuz bir şekilde çalışıyor.

Çevrimdışı Vika

• Sim-Baby
  • *
  • Sim-Puan: 1
İnternetden indirmişdim ikisinide.modifiye olup olmadığını nasıl anlıcam?

Çevrimdışı Daisies

• Sim-Master (Yönetici)
    • Greenpeace
Oyunlarının yükleme ekranlarının (bilgisayara oyunu kurarken çıkan pencerelerin) birer resimlerini yayınla, bakalım.

Hem forumda ilgili konular ve çözümleri mevcut. Onları inceleyebilirsin.

http://www.simstr.com/forum/index.php?topic=91635.0
http://www.simstr.com/forum/index.php?topic=66341.0
« Son Düzenleme: Mayıs 16, 2011, 12:45:56 ÖÖ Gönderen: Daisygirl »

Çevrimdışı IsikSewinc

• Sim-Baby
  • *
Daisygirl sürüme uygun c.rack bul demişsin. Bendeki c.rack dosyasının hangi sürüme ait olduğunu nasıl anlayacağım?  :eek:

Çevrimdışı olympos

• Simmie
  • *
  • Sim-Puan: 2
oyunu kurduğunda launcher'de yazan versiyon kaçsa odur updateden sonra çıkan versiyon numarasıyla google da arama yap yeni c.rack bulursun

Çevrimdışı swetch

• Sim-Baby
  • *
  • Sim-Puan: 1
modifiye oyun nasıl oluyo ya bana tam açıklama yaparmsn lütfen ya

Çevrimdışı Daisies

• Sim-Master (Yönetici)
    • Greenpeace
http://www.simstr.com/forum/index.php?topic=66327.0 adresindeki kurulum pencerelerine bakarsan, düzgün oyunların ve orijinallerin kurulum ekranları böyledir. Başka türlü pencerelerle kurulum yapan oyunlar modifiyedir. Yani setupları üçüncü kişilerce oluşturulmuş oyunlardır.

Çevrimdışı irmmm

• Simmie
  • *
  • Sim-Puan: 4
Ben orjinal sims3 kullanıyorum ama korsan ek paket yüklesem sorun olur mu?

Çevrimdışı Daisies

• Sim-Master (Yönetici)
    • Greenpeace
Elindeki korsan oyun "modifiye korsan" değilse sorun olmaz.