Kasım 28, 2014, 12:51:24 ÖÖ

Gönderen Konu: Sims 2 Kaydetme [ Save Game ] Sorunu ve Çözümü  (Okunma sayısı 13955 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı simi

• Sim-Baby
  • *
  • Sim-Puan: 0
Sims 2 Kaydetme [ Save Game ] Sorunu ve Çözümü
« : Nisan 25, 2007, 09:01:07 ÖÖ »
 :üzgün: Oyun savelenmiyor tıklıyorum tıklıyorum birşey değişmiyor naapcam?

Çevrimdışı simsmanyakı

• Sim-Fan
  • *
  • Sim-Puan: 88
  • SpOnGe!!
Ynt: Oyun savelemiyor.
« Yanıtla #1 : Nisan 25, 2007, 05:51:54 ÖS »
hmm peki save işaretine bastıında save lenmiyorsa şunu deneyebilirsin kasaba ekranına dönmek için kullanılan işarete bastığında  sana bir soru yöneltir oyun savelensinmi diye yes no cancel seneçekleri olan ona yes de ama oda çıkmıyorsa yapabileceğin fazla bir şey kalmıyor (aynı seçenek qiut seçeneğindede var) :üzgün:

Çevrimdışı RuBi (Kübra Dinçer)

• Sim-God (Admin)
  • Sim-Puan: 9260
  • The Sims 4 ♥
    • Oyunun Adı: "Benim için..."
Ynt: Oyun savelemiyor.
« Yanıtla #2 : Nisan 27, 2007, 05:55:46 ÖÖ »
Simsmanyakı'nın çözümü güzel bir nokta olsa da...

Sorunun şu da olabilir, oyunun korsan ise..

Bazı c.rack dosyaları ya Build Mode'u işlemez hale getirir, ya da oyunu kayıt ettirmez.

c.rack dosyanın boyutu 15.0 MB ise sorun yoktur..Eğer simsmanyakı'nın dediği olmuyorsa bana bir e-posta atabilirsin (profilimde var) sana yollarım.Forumda bu tür talepler yasak olduğu için forum dışı halletmeliyiz.
Dev The Sims 4: Hayaletler Rehberi! + Death Flower + Ambrosia :dans:

<object width="640" height="385"> <param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/5Fmi0u3Kiwk&fs=1&start="></param> <param name="allowFullScreen" value="true"></param> <embed src="http://www.youtube.com/v/5Fmi0u3Kiwk&fs=1&start=" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" width="640" height="385" wmode="transparent"></embed></object>

Çevrimdışı BassinG

• Sim-Baby
  • *
  • Sim-Puan: 1
Sims 2 Kaydetme [ Save Game ] Sorunu ve Çözümü
« Yanıtla #3 : Ekim 04, 2007, 11:58:56 ÖS »
Tüm Forum u alt üst ettim Kaydetme Sonunu Bulamadım Ben Sims 2 yi Kaydet buton una tıklıyorum ama kaydetmiyor Bana yardım edebilimisiniz acaba ??  :/
« Son Düzenleme: Ekim 19, 2007, 11:00:13 ÖÖ Gönderen: RuBi »

Çevrimdışı seastar6

• Sim-Professor
  • *
  • Sim-Puan: 373
Ynt: Sims 2 Kaydetme Sorunu
« Yanıtla #4 : Ekim 05, 2007, 01:37:50 ÖÖ »
nasıl kayıt etmiyor disk şekline tıklayıp çıkan yazıya evet diyorsan kayıt edilir
............

Çevrimdışı BassinG

• Sim-Baby
  • *
  • Sim-Puan: 1
« Yanıtla #5 : Ekim 05, 2007, 04:26:40 ÖS »
Hadi ya bak sen şu işe  bilmiyordum ben onu sormadım kaydet butonuna basıyorum ama seçenek çıkmıyor önceden çıkıodu evet dedikten sonra bişiler doluodu tmm dı iş ama şimdi öyle bişli yok

HALA YARDIM BEKLİYORUM ....

Çevrimdışı Ekinege

• Emekli Yönetici
  • Sim-God (Admin)
  • Sim-Puan: 2760
  • ...
    • TSR
« Yanıtla #6 : Ekim 05, 2007, 04:58:15 ÖS »
İşine yarar yada yaramaz sana yardım etmeye çalışan arkadaşına verdiğin cevap çok ukalaca. Bugün siteye kaydoluyorsun. Bugün soru soruyorsun, maşallah bugün ukalaca cevap yazıyorsun.
Madem kaydet butonuna basınca kaydedildiğini biliyorsun o zaman sorunun daha açık yaz. Bir paket yükledikten sonra mı oldu mesala. Ben kaydet butonuna bastığımda karşıma seçenekler çıkmıyor. Lot saving yazıyor. Böylece oyunu kaydediyor.

Çevrimdışı รє๒๏เรtєгкเภ

• Sim-Professor
  • *
  • Sim-Puan: 1126
    • รє๒๏เรtєгкเภ Facebook'ta! :)
« Yanıtla #7 : Ekim 05, 2007, 05:28:59 ÖS »
normal sims2 de kayıt et butonu çalışmıyor!En azından bende öyleydi ;-)

Çevrimdışı seastar6

• Sim-Professor
  • *
  • Sim-Puan: 373
« Yanıtla #8 : Ekim 05, 2007, 06:01:49 ÖS »
Hadi ya bak sen şu işe  bilmiyordum ben onu sormadım kaydet butonuna basıyorum ama seçenek çıkmıyor önceden çıkıodu evet dedikten sonra bişiler doluodu tmm dı iş ama şimdi öyle bişli yok

HALA YARDIM BEKLİYORUM ....

ben bunu daha yeni gördüm gerçi arkadaş sana gerekli cevabı vermiş ama gfene söyleyeceklerim var sadece sorunun anlamya çalışmak için sormuştum böyle bu tavırda bu şekilde yorum yaparsan sorduğun sorulara yanıt alamazsın lütfen saygını ve seviyeni bil öyle yorum yaz ne sormak istiyorsan da sorunu açık bir şekide yaz
............

• Sim-God (Admin)
  • The Sims 4 ♥
« Yanıtla #9 : Ekim 05, 2007, 08:30:01 ÖS »

BassinG, insanlar sana yardım etsin etmesin ya da edemesin; forum kurallarınca kesinlikle kaba, kırıcı konuşamazsın. Dikkatli olmalısın.

normal sims2 de kayıt et butonu çalışmıyor!En azından bende öyleydi ;-)

Bu sende öyleydi, çünkü c.rack dosyandan kaynaklanıyordu. [ Bilgisayarında sadece Sims 2 yüklü olanlarda çıkar bu sorun zaten, çünkü crackleri farklı farklı; bozuk, sağlam.. ]

Yani,

Bazı c.rack dosyaları, build mode'u işlemez hale getirirken; bazıları da save butonunu işlemez hale getiriyor.
Bu sorunu yaşayanlar,

Arkadaşlar, build mode sorunu olan herkes bu patch i yüklesin bundan sonra...

Sisteminde SADECE SİMS 2 KURULU OLANLARIN YÜKLEMESİ GEREKEN bu PATCH i indirip çalıştırdığınızda ve yönergelerini izleyip oyuna girdiğinizde, herşeyin düzelmiş olduğunu göreceksiniz....

Bundan sonra her build mode sorunu olan bunu indirip çalıştırsın ;-)

bilmec'cim, sen de :-)

NOT : PATCH YAPTIYSANIZ, CD SİZ OYUNA GİREMEZSİNİZ!!!

[o işe yarayan patch bu olayda da işe yarar]

Ve ardından Sims2 1. CD sini takıp oyuna girin.

<object width="640" height="385"> <param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/5Fmi0u3Kiwk&fs=1&start="></param> <param name="allowFullScreen" value="true"></param> <embed src="http://www.youtube.com/v/5Fmi0u3Kiwk&fs=1&start=" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" width="640" height="385" wmode="transparent"></embed></object>

Çevrimdışı sibiryakurdu1982

• Sim-Baby
  • *
Saved Butonu Çalışmıyor
« Yanıtla #10 : Ekim 17, 2007, 04:24:11 ÖS »
Arkadaşlar sims 2 de kayıt butonu disket seklinde varolduğu halde üstüne tıkladığımızda sanki öyle bir konbinasyon yokmuş gibi hiçbirşey karşımıza çıkmıyor ve haliyle bende nasıl oyunumu kayıt edeceğimi bilemiyorum bana yardımcı olan arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim

Çevrimdışı _*Angel of Light*_

• Sim-Fanatic
  • *
  • Sim-Puan: 250
Ynt: Saved Butonu Çalışmıyor
« Yanıtla #11 : Ekim 17, 2007, 04:39:25 ÖS »
Save butonuna tıkladığında  sadece çok kısa bir süre beklersin ok işareti yerine kum saati olur ve saving lot yazısı çıkar sonra tekrar oyuna devam edersin. Oyunun kaydolmuş olur. Yada oyundan çıkarken karşına bir yazı çıkar ona yes dersin oyunu tekrar açtığında kaldığın yerden devam edersin. :-)
« Son Düzenleme: Ekim 18, 2007, 08:47:14 ÖÖ Gönderen: _*Angel of Light*_ »

• Sim-Baby
  • *
« Yanıtla #12 : Ekim 17, 2007, 07:30:28 ÖS »
Yardımın için tşk ederim FAKAT BENİM DURUM biraz daha farklı sebebiyse disket şeklinde save butonu varolduğu halde üstüne tıklandıgında ne kum saati çıkıyor ne başka birşey. Yani orası var fakat silik olmadığı halde kullanım dışı çok ilginç bir durum değilmi

Çevrimdışı Ekinege

• Emekli Yönetici
  • Sim-God (Admin)
  • ...
    • TSR
« Yanıtla #13 : Ekim 18, 2007, 02:46:24 ÖÖ »
Sadece sims2 yüklüyse sorun crackden kaynaklanıyor. Bak burda ne yapacağın açıklanmış.
http://www.simstr.com/forum/index.php?topic=6951.0
« Son Düzenleme: Mayıs 27, 2010, 09:21:14 ÖÖ Gönderen: Ekinege »

• Sim-Baby
  • *
« Yanıtla #14 : Ekim 18, 2007, 08:58:48 ÖÖ »
Ekin tşk ederim FAKAT yine olmadı seninde tahmin ettiğin gibi bende sadece sims2 yüklü ve gönderdiğin linkteki (build mode sorunu olan herkes bu patch i yüklesin bundan sonra...sims2 mini patch dosyasını) indirdim kurdum bu seferde oyun açılmadı hiç 1. cd yi taktım o şekilde deneyin denmiş yine açılmadı karşıma çıkan yazı PLASE İNSERT THE CORRECT DVD-ROM SELECT OK AND RESTART APPİCATİON şeklinde yazı ve oyunum açılmıyor. Sanırım ben bu kayıt edememe sorununu aşamayacam  :cry2:

• Sim-God (Admin)
  • The Sims 4 ♥
« Yanıtla #15 : Ekim 19, 2007, 10:56:22 ÖÖ »
ekinege, sorunlar kısmında bana büyük ölçüde yardım ettiğin için çok teşekkür ederim.

Tam da Google dan verdiğin linki bulup bu arkadaşa verecektim ama sen benden önce davranmışsın. :) Sağol kardeşim..

O zaman konuları birleştiriyorum...

Çünkü var olan konuların üstüne ayrı başlık açmamalısınız..

@sibiryakurdu1982, doğru CD yi taktığından emin ol güzel kardeşim.

Çünkü 1.ci CD yi taktığın an bu iletiyi almazsın. O patch ile, 1.ci CD yi takmanız gerekir artık.
Ama sadece 1.ci CD.. bu iletinin başka bir çözümü yok.  :-)

• Sim-Baby
  • *
Ynt: Sims 2 Kaydetme [ Save Game ] Sorunu ve Çözümü
« Yanıtla #16 : Ekim 20, 2007, 05:46:00 ÖS »
Rubi abla nihayet yazdın teşekkürler ama olmuo işte (build mode sorunu olan herkes bu patch i yüklesin bundan sonra...sims2 mini patch dosyasını) indirdim kurdum bu seferde oyun açılmadı hiç 1. cd yi taktım o şekilde deneyin denmiş yine açılmadı karşıma çıkan yazı PLASE İNSERT THE CORRECT DVD-ROM SELECT OK AND RESTART APPİCATİON şeklinde yazı ve oyunum açılmıyor. Abla wallahada billahada 1. cd yi takıom bu arada oyundan çıkarken kendi save atıo attıgı savede belgelerimın içindeki ea games klasörünün içindeki save dosyasında degil yok piyasada harbi çok komik bu kadar oyun oydadım ilk defa böyle birşeyle karşılaşıyorum...  :eek:

Çevrimdışı Ekinege

• Emekli Yönetici
  • Sim-God (Admin)
  • ...
    • TSR
« Yanıtla #17 : Ekim 20, 2007, 06:18:31 ÖS »
ekinege, sorunlar kısmında bana büyük ölçüde yardım ettiğin için çok teşekkür ederim.

Tam da Google dan verdiğin linki bulup bu arkadaşa verecektim ama sen benden önce davranmışsın. :) Sağol kardeşim..
Ayy Rubiciğim gerçekten biraz da olsa sana yardım edebiliyorsam ne mutlu bana. :D

sibiryakurdu1982 arkadaşım 1.cd yi koyuyorum diyorsun. Ama o senden dvd rom istiyor.  Oyunun dvd sürümünü yükleyip cd ile mi açmaya çalışıyorsun. Anlamadım.
Oyunun savelediğinde EA Games içinde save dosyasına atmaz. Sen tek evi oynayıp kaydetsen bile kasabayı tamamen kaydediyorsun. Çünkü senin evinde yaşayanlar kasabadaki diğer yaşayanlarla bağlantılı. Bu yüzden kaydettiğin zaman EA Games klasöründe bulunan Neighborhoods klasörün içindeki senin oynadığın kasabanın klasörünün içindekilerine tamamen kaydoluyor. Umarım anlatabilmişimdir.

• Sim-Baby
  • *
« Yanıtla #18 : Ekim 21, 2007, 09:40:14 ÖÖ »
 Evet ekin 4 cd den oluşan sims 2 yi yükledim söylediğin yamayı yaptım 1. cd yi taktım dvd rom formatında cd istiyor ama benimki normal cd o yüzdende bu yama bende çalışmadı özeti bu olayın  :/ Neighborhoods olayını anladım ekin tşk ederim açıklaman için bende diom bunlar nereye gidio  :-) hala şu save butonunu çalıştıramıyorum kafayı kıracam  :hey:

Çevrimdışı Ekinege

• Emekli Yönetici
  • Sim-God (Admin)
  • ...
    • TSR
« Yanıtla #19 : Ekim 21, 2007, 10:08:58 ÖÖ »
Save butonu sadece sims 2 varken bende de çalışmıyordu. Yama falanda yüklememiştim. Bende kaydetmek istediğimde kasaba ekranına dönmek için oyundan çıkıyordum o esnada kaydedeyim mi diye soruyordu. Bende böylece kaydediyordum. Sende artık bir paket yükleyene kadar böyle idare et.  ;-)